Kurumsal

Psikolog Merve Koçu Kimdir?

sivas psikolog

T.C. Maltepe Üniversitesi Psikoloji bölümünde lisans eğitimini “onur derecesi”yle tamamlamıştır. 4 yıllık lisans eğitiminden önce 1 sene İngilizce hazırlık eğitimi almıştır. Zorunlu stajını 2016 yılında Sivas Numune Hastanesi’nde (Çocuk Psikoloji Bölümü, Yaşlı Psikolojisi Bölümü, Kişilik Testi/MMPI, Numune Hastanesi ANATEM, Sivas Toplum ve Ruh Sağlığı Merkezi) yapmıştır. Öncesinde Kayseri Devlet Hastanesi ‘nde gözlemci stajyer olmuştur.

2016-2017 öğretim yılında T.C. Maltepe Üniversitesi’nden “pedagojik formasyon” eğitimini Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık üzerine almıştır. Bu doğrultuda İsstanbul Hacı Hatice Bayraktar Anadolu Lisesi’nde zorunlu stajını yapmıştır.

Üniversite yıllları içerisinde devlet ve özel okul bünyesinde birçok seminere ve sosyal sorumluluk projelerine ve alandaki uzmanlar tarafından düzenlenen “Psikoloji Günleri”ne katılım sağlamıştır. Üniversite eğitimi esnasında “Onur Belgesi” ve “Yüksek Onur Belgesi” almaya hak kazanmış ve bu doğrultuda “başarı bursu” ile ödüllendirilmiştir.

Üniversite eğitimi dışında MEB Onaylı Etkili ve Hızlı Okuma Eğitimi, Zeka Oyunları Dersi Eğitici Eğitimi belgeleri almıştır. Alanıyla ilgili çeşitli eğitimlere katılmıştır. “Çocuk Objektif Testleri Eğitimi” almıştır. Bu eğitim; Catell 2-A, Catell 3-A, Gessel,  Good Enough, Peabody, Metropolitan, Frostig, Benton, AGTE, Porteus, Kent EGY, Bender Gestalt testlerinn eğitimini içermektedir. Psikoterapist Lütfü Kaan Özdemir’den Bilişsel Davranışçı Terapi (genel), Oyun Terapisi, Çocuklarda Bilişsel Davranışçı Terapi eğitimlerini almıştır, “uygulayıcı sertikası”na sahiptir.

“Çatışma Çözme ve Arabuluculuk”, “Ergenlik Psikolojisi”, “Bağımlılık”, “Bireysel Gelişim ve Farkındalık”, “Stres ve Stres Yönetimi”, “Bireyi Tanıma Teknikleri”, “Kişilerarası İletişim Becerileri” konularıyla eğitimini tamamlamıştır.