NEUROSOUND NEDEN BU KADAR ETKİLİDİR ?

Kulaklarımızı sadece bir işitme organı olarak biliriz. Oysa kulaklarımız beynimize açılan kapılardır. Aynı zamanda denge motor sistemini de kulak yönetir. Beynimize kulak enerji sağlar. Beyin sapından tüm vücudumuza dağılan tüm ana sinir sisteminin büyük bir bölümü aynı zamanda kulak ile de bağlantılıdır. Bu sayede kulak aynı zamanda vücudumuzu da yöneten bir organdır. En temel duyusal organımızdır. Neurosound kulağın iç yapısında bulunan kasları yüksek ve düşük frekanslı sesler yardımıyla uyarır ve onlara adeta egzersiz yaptırır. Bu sayede hem nöral sistemi uyarır hem de vestibülar sisteme etki ederek beden kontrolü sağlar.

 


Bu özellikler Neurosound sisteminin ana etkilerini oluşturmakla birlikte nöral sistem üzerinde yaptığı işlemleme sayesinde travma çözücü etkisi ise eşsizdir. Esas etki gücünü de buradan almaktadır. Yedi yıllık çalışmalarımızın bize öğrettiği en önemli olaylardan birisi bilişisel problem yaşayan çocukların büyük çoğunluğu aynı zamanda travmatik etkilere maruz kalmış çocuklar olması gerçeğidir. Hatta çocukların dikkat eksikliği, öğrenme güçlüğü, konuşma problemleri, kaygılar, korkular, takıntılar gibi problemlerinin kaynağında travmaların etkisinin diğer faktörlerden daha fazla olduğunu söylemek hiç de iddialı bir söz değildir. Neurosound sisteminin sağ ve sol beyin üzerindeki işlemleme özelliği travma çözücü etki meydana getirmektedir.

     Böylece görünüşte dikkat eksikliği, konuşma, kaygı, korku, takıntılar gibi problemlerin kaynağında yer alan travmalar çözüldüğü için problemin çözümüde kolaylaşmaktadır. Günümüzde dikkat eksikliği, öğrenme güçlüğü, konuşma bozukluğu, duygusal zeka gelişimi gibi alanlarda pek çok uygulamadan söz etmek mümkündür. Şüphesiz her uygulama belirli faydaları içermektedir. Ancak eğer bir çocuğun problemlerinin altında travmatik etkiler varsa, sadece kitap kalemle yapılan veya bazı etkinliklerden oluşan uygulamalarla ne kadar kalıcı çözüm üretmek mümkün olabilir.

Neurosound uygulaması birçok bilişsel gelişim programlarının aksine yararlanıcılarında kalıcı etkilere yol açmaktadır.Bir cevap yazın